Asus Teknik Servis

Ankara Asus servisi, Asus Laptop servisi, Asus Notebook servisi, Ankara Asus Bilgisayar servisi, Asus Teknik servisi, Ankara Asus servisi, Asus tamir servisi

Tamamı Elektronik ve karmaşık olan Asus bilgisayar ve Laptoplar, su yani sıvılar tahmin edebileceğiniz üzere birbirine uzak durması gereken bu ikili bazen kazara bir araya gelebiliyor. Bildiğiniz ve tahmin edebileceğiniz üzere sıvı teması bilgisayarlar için tamiri çok zor ve pahalı sonuçlar meydana getirmektedir. Genelde ev kullanıcılarının en çok düştüğü yanılgı ve hata bilgisayarıma su döküldü hemen kuruttum bir şey olmadı düşüncesidir. İlk başta belli olmasa da daha sonra kesinlikle bir sorun yaratacaktır. Sizlere bir müşterimizin başından geçmiş olan bir olayı anlatmak istiyorum.

Ankara’ da bir müşterimiz kaza ile Asus marka diz üstü bilgisayarına su dökmüştür. Hemen bilgisayarın üzerini kuru bir bez ile temizleyip her hangi bir arıza yok deyip bilgisayarı kullanmaya devam etmiştir. 1 saat sonra yemek molası için ayrıldığında dosyalarını kaydetmeden bilgisayarı çalışır durumda bırakıp gitmiştir. Bu esnada (daha önce bir şey olmadığını düşündüğü bilgisayarın!) klavyenin altında kalan su parçaları Asus laptop’un içine damlamaya başlamasıyla diz üstü bilgisayarın anakartında kısa devre yapıp cihazın alev almasına sebep olmuştur. Müşterimizin bize geldiğinde ilk cümlesi keşke Ankara Asus servisi ne bilgisayarımı getirseydim kendim teşhis koyacağıma olmuştur.

Sıvı teması kesinlikle ciddiye alınması gereken bir durumdur ve mutlaka bir bilgisayar tamir servisine göstermeniz gerekmektedir.

Sıvı temasında izlenmesi gereken birkaç adımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bilgisayarınızı hemen elektrikten çekin ve pilini üzerinden çıkartın. Daha sonra laptop ters çevrilip klavyenin altındaki boşluklardan geçebilecek sıvıların dizüstü bilgisayarınızın anakartına ulaşmasını engellemek ve acil bir şekilde Ankara Asus servisine dizüstü bilgisayarınızı getirmenizdir. Ankara Asus Servisi olarak sıvı teması üzerine yapmış olduğumuz tamirlerde siz müşterilerimize 3 ay garanti vermekteyiz.  Sıvı teması kesinlikle hemen olmasa bile ilerde mutlaka bilgisayarınızda tamiri zor ve pahalı müdahale gerektirecek arıza çıkartabilir.

Ayrıca Asus marka; Özel Asus Servisi, Şarj Cihazı, Batarya, Ekran Kartı, Anakart, Harddisk, Ssd Hdd, Klavye, Ram ve daha bir çok yedek parça stoklarıyla hizmetinizde.

Asus Çağrı merkezi; 0312 473 76 16 / 69